Przejdz

112 Urodziny Misia z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie

21 listopada 2014Aktualności

25 listopada swoje święto obchodzi niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.


W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do prezydenta Roosvelta. Ten ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Dzisiaj na pewno każdy posiada jakiegoś misia. Może to być sławny Kubuś Puchatek lub miś z naderwanym uszkiem, albo zupełnie nowy z różową kokardką, albo malutki, bury misiu-breloczek przy kluczach.

I właśnie w najbliższy wtorek, 25 listopada o godz. 10.30 wspólnie z dziećmi i przytulankami z Przedszkola nr 2 świętować będziemy 112 urodziny pluszaczka.Inne wpisy: