II Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” – 19 czerwca

07 czerwca 2016Aktualności

19 czerwca o godz. 15.00 na skawińskim Rynku rozpocznie się II Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie, w partnerstwie z Rowerową Skawiną, Szkołą Podstawową nr 2 w Skawinie, Szkołą Podstawową nr 4 w Skawinie oraz Gimnazjum nr 2 w Skawinie.

Impreza jest rekreacyjnym przejazdem rowerowym wzbogaconym różnymi atrakcjami i adresowana jest do osób, które lubią: aktywnie spędzać czas, rodzinne przejażdżki rowerowe, czytać książki, wspólnie biesiadować i brać udział w konkursach literackich oraz z wiedzy o ruchu drogowym.

Uczestnicy rajdu pokonają trasę około 8 km, przejeżdżając ulicami miasta w stronę Błoni skawińskich, gdzie na strudzonych rowerzystów czekać będą: ognisko, kiełbaska do samodzielnego pieczenia, pieczywo, owoce, balonikowe zwierzątka, strzelanie z łuku, ruchowe zabawy oraz atrakcyjne nagrody, uzyskane dzięki sponsorom naszej imprezy.

Trasa przejazdu obejmuje: Rynek, ulice: Żwirki i Wigury, Kościuszki, Witosa, Bukowska, Batalionów Chłopskich, Wyspiańskiego, Sadowa, Kopernika, Słoneczna, Wesoła, Ogrody, Popiełuszki, Konstytucji 3 Maja, Żwirki i Wigury , Kublińskiego, Błonia skawińskie. Podczas przejazdu nastąpi przystanek przy Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie, gdzie rowerzyści, po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą mogli zdobyć nagrody.

Nad bezpieczeństwem przejazdu będą czuwali Policja, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Rowerowa Skawina, dlatego w imprezie mogą wziąć udział wszystkie osoby, młodsi i starsi rowerzyści.

Podczas wydarzenia dla posiadaczy własnych biblioteczek będzie istniała możliwość wymiany swoich książek w akcji „Książka za książkę”, a także oznakowania roweru przez Policję (konieczny jest dowód osobisty oraz karta gwarancyjna roweru).

Prosimy o zabranie dobrych humorów i kocy piknikowych. W miarę możliwości założenie czegoś w kolorze pomarańczowym.

II Rajd rowerowy sponsorują: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Telekomet s.c. A. Kania, K. Kania; Adamus Spółka cywilna ZAPIEKANKI; Lajkonik Snacks Sp. z o.o.; Piekarnia Dąbrowscy, Hurtownia Warzyw i Owoców Tolo; Stanisław Dziewoński – Zakład Przetwórstwa Mięsnego; Stolarstwo Budowlane Banaś Kazimierz; Novak Hair Design ; Centrum Papieru; Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Patronatem medialnym imprezę objęły: Telewizja Skawina, Skawina24, Skawińska.pl, Kropka –Gazeta Twojej Dzielnicy.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem: Regulamin rajdu rowerowego

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ PLAKAT.mały

Trasa przejazdu 19 czerwca 2016 r.