25 września!!! Małopolska Noc Naukowców w Skawinie

11 września 2015Aktualności

Wiedza jest często na wyciągniecie ręki, nie każdy jednak o tym wie. Takie hasło przyświeca tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców, która w Skawinie realizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie poprzez filię MultiCentrum. Po bardzo udanym zeszłorocznym wydarzeniu, zachęceni sukcesem i w tym roku postanowiliśmy dołączyć do małopolskich odkrywców i pokazać, że Skawina jest miastem nauki.

W tym roku rozszerzymy naszą ofertę także o zagadnienia z zakresu geografii oraz historii. Zaprosiliśmy również do współpracy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Skawinie. Eksperci ze skawińskich szkół wraz ze swoimi asystentami -uczniami i zarazem uczestnikami szkolnych kół naukowych, prezentując rozliczne doświadczenia, będą udowadniać, że wiedza jest na wyciągnięcie ręki a naukowo brzmiące terminy wcale nie są takie straszne. Bibliotekarze z Biblioteki Głównej zaproszą w podróż do Kenii, zaproponują zabawę w detektywów oraz genealogów.

Podobnie jak w roku ubiegłym, każdy z uczestników Małopolskiej Nocy Naukowców będzie mógł wziąć udział w zajęciach z konstruowania przy zastosowaniu klocków K’nex.

Nową propozycją będzie możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami zaprezentowanymi w nowoczesnych aplikacjach tabletu iPad Air. Celem prezentacji tego urządzenia, bogatego w szeroki wachlarz aplikacji,  jest ukazanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, które pozwolą nam na multimedialne zgłębianie ludzkiego ciała w wymiarze 4d, umożliwią wirtualne zwiedzenie zbiorów muzeum w Luwrze, zabiorą  nas w  trójwymiarową  podróż w przestrzeń kosmiczną oraz pomogą przekształcić zwykłe zdjęcie w prawdziwe dzieło sztuki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 25 września w godz. 17.00 do 22.00 do siedziby filii MBP w Skawinie – MultiCentrum, ul. J.Popiełuszki 8 / I piętro. Informacje pod nr tel. 12 275 49 69.
Wstęp bezpłatny.