5 września z "Lalką" - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

5 września z „Lalką”

03 września 2015Aktualności

W najbliższą sobotę, od godz. 18.30 serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie na czwarte spotkanie z literaturą w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.
Specjalnie na ten dzień MBP w Skawinie przygotowała atrakcje dla każdego, małego i dużego, tego kto pragnie poznać powieść Bolesława Prusa, ale również tego kto chce sobie przypomnieć czy Wokulski znalazł swoją miłość i kim był Rzecki.
    Podczas spotkania dzieci będą miały okazję wykazać się swoją wyobraźnią i próbować stworzyć pracę przedstawiającą czasy, których ani oni ani ich rodzice nie znają.
    Każdy, który pamięta powieść z czasów szkolnych może wziąć udział w konkursie na wiedzę ze znajomości miejsc, wydarzeń i postaci ze świata „Lalki”.
    Na zakończenie akcji (ok. godz. 20.00) zaprosimy do obejrzenia ekranizacji powieści  z roku 1968 w reżyserii Wojciecha Hasa. Czas trwania filmu to 151 minut.
    Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne.

Plakat - Narodowe Czytanie 1