Przejdz

„Anna we krwi” Kendare Blake

31 sierpnia 2016Książka miesiąca

Czy istnieje świat duchów? Co dzieje się z duszami po śmierci? Czy wszystkie odchodzą, czy któreś zostają?
Zastanawiamy się i próbujemy odpowiedzieć na pytania zwłaszcza w momencie, kiedy stajemy w obliczu śmierci kogoś bliskiego.

Cas Lowood zna odpowiedź na te pytania. Odziedziczył po swoim ojcu niezwykły dar i sztylet athame, dzięki któremu… zabija zmarłych. Spotykamy go, kiedy uwalnia drogę w Karolinie Północnej od Autostopowicza z Dwunastki. Niebezpiecznych zmarłych jest wielu, więc Cas z matką-czarownicą i kotem wyczuwającym duchy zmieniają miejsca zamieszkania, w zależności od potrzeby. Następne „zadanie”, to uwolnienie miasteczka Thunder By od Anny Korlov – Anny we Krwi. Cas chce jak w każdym innym przypadku wyśledzić i zabić zjawę. Przeważnie działa sam, jednak tym razem poznaje przyszłych towarzyszy przygód Carmel i Thomasa. W trakcie imprezy kilka osób postanawia pokazać Casowi, gdzie jest dom, w którym dzieją się dziwne rzeczy. W trakcie oględzin ginie Michael, były chłopak Carmel. Ale dlaczego on zginął, a Cas przeżył? Czy w końcu Cas dowie się, dlaczego zginęła Anna? Kto przyczynił się do jej śmierci? I czy Thunder Bay zostanie uwolnione od zjaw?

Książka do ostatniej strony trzyma w napięciu. Zakończenie zaskakujące, gdzie należy powiedzieć „miłość nie wybiera”. Książka przeznaczona jest dla młodzieży, ale i osoba dorosła – lubiąca zjawiska paranormalne znajdzie coś dla siebie.

A dlaczego ja sięgnęłam po nią? Z dwóch powodów. Przyciągnęła mnie okładka, która jest delikatna w swojej mroczności, a także dlatego, że to moja imienniczka.

Poleca Anna Pląder, Miejska Biblioteka Publiczna w SkawinieInne wpisy: