Bezpieczny e-konsument. Warsztaty - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Bezpieczny e-konsument. Warsztaty

08 marca 2016Aktualności

W dniach 14-20 marca 2016 r. obchodzona jest coroczna akcja „Tydzień z Internetem”. Jest to europejska kampania, która popularyzuje Internet i jego możliwości.
Akcja polega na organizowaniu, w miejscach publicznych mających dostęp do Internetu, warsztatów i spotkań podczas których prezentowane są praktyczne sposoby wykorzystywania nowych technologii.
W roku 2016 obowiązują dwa tematy przewodnie: świadome korzystanie z Internetu oraz bezpieczne zakupy w sieci.
Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przyłącza się do akcji poprzez zorganizowanie warsztatów „Bezpieczny e-konsument”, które skierowane są przede wszystkim do osób dorosłych planujących rozpoczęcie dokonywania zakupów w sieci. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się jakie dane są niezbędne do zrealizowania zamówienia, jak utworzyć bezpieczne hasło do konta, czy można sprawdzić wiarygodność sklepów internetowych, jak bezpiecznie płacić za zakupy i jakie są podstawowe prawa konsumenta robiącego zakupy w Internecie.
Warsztaty odbędą się w czwartek 17 marca o godz. 16.30 w bibliotece głównej, ul. A. Mickiewicza 26. Zapisy osób chętnych do udziału w warsztatach prosimy o wcześniejsze zapisy do wtorku 15 marca, osobiście lub telefonicznie (12 276 25 71).

Natomiast w ramach świadomego korzystania z Internetu, odbędą się zajęcia w poniedziałek 14 marca oraz w środę 16 marca z obsługi komputera z wykorzystaniem Internetu dla grup zorganizowanych.

Warsztaty „Bezpieczny Internet” odbędą się w Filii w Krzęcinie (17 marca, godz. 16.00) oraz Filii w Zelczynie (18 marca, godz. 17.30).

Warsztaty są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy również do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (Kraków, ul. Racławicka 56), gdzie dnia 19 marca 2016 r. o godz. 10.00 przeprowadzone zostaną warsztaty „Internet bez granic” i „Bezpieczny e-konsument”.

Plakat Tydzień z Internetem Urzędu MarszałkowskiegoInne wpisy: