Przejdz

Biblioteczne Walentynki – relacja

16 lutego 2015Aktualności

13 lutego w przeddzień Święta Zakochanych Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie realizowała przygotowane na ten dzień atrakcje: „Randkę w ciemno” oraz „Randkę z książką”.
Przez cały dzień oferowaliśmy naszym czytelnikom wypożyczenie jednej książki, która była wielką niewiadomą. Książki wybrane do „Randki w ciemno” były wyselekcjonowane z naszych nowości i oprawione w pakowny papier. W zabawie mógł wziąć udział każdy, kto tylko miał na nią ochotę, gdyż przygotowaliśmy propozycje dla każdej grupy czytelników: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. „Randka w ciemno” spotkała się z bardzo miłym przyjęciem.


Druga propozycja na walentynkowy wieczór to „Randka z książką”. Ta zabawa oparta była na zasadach „szybkiej randki”, gdzie uczestnik zabawy, w przeciągu 1,5 minuty zachęcał do przeczytania przyniesionej ze sobą interesującej książki. Każda osoba biorąca udział w randce prezentowała książkę swojemu stolikowemu „partnerowi”. Po zakończeniu tej części wieczoru  uczestnicy wykazywali się swoimi umiejętnościami pantomimicznymi. Bez użycia słów pokazywali tytuły, takie jak: „Białe kwiaty”, „Brzydkie kaczątko” czy „O dwóch takich co ukradli księżyc” i in.
Wieczór zakończyliśmy oryginalną interpretacją tekstu: „Pamiętnik słomianego wdowca”. „Randkę z książką” również uznajemy za udaną, gdyż był to wieczór pełen literatury, śmiechu i ludzi kochających książki.

Serdecznie dziękujemy Kawiarnio Cukierni "Poetycka Konsumpcja" za gościnę.

IMG_2210.1 IMG_2230.1 IMG_2231.1 IMG_2246.1Inne wpisy: