Przejdz

Błękit chorwackiego nieba

03 lipca 2013Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia fotografii autorstwa Pana Bronisława Biesia z urokliwych miejsc w Chorwacji.


Pan Bronisław jest amatorem fotografii i pasjonatem podróży. Urodził się w 1951 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest emerytowanym nauczycielem z 40 letnim stażem pracy w różnych placówkach oświatowych. Jego specjalnością nauczycielską było m.in. nauczanie początkowe, technika i tyflopedagogika. W okresie pracy zawodowej był nauczycielem szkoły podstawowej i LO, wicedyrektorem i dyrektorem szkoły podstawowej. Przez kilkanaście lat był koordynatorem doradców metodycznych Oddziału Doskonalenia Nauczycieli w województwie krakowskim. Był również Inspektorem ds. BHP, pracownikiem naukowym i ekspertem d/s awansu zawodowego nauczycieli. Obecnie jest wykładowcą na szkoleniach bhp, rzeczoznawcą MEN w zakresie książek i podręczników do przedmiotu technika i pedagogiem szkolnym. Jest członkiem Małopolskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej w Krakowie. Jest autorem pierwszego w Polsce programu wychowania komunikacyjnego, współautorem „Poradnika bhp dla dyrektorów szkół i placówek oświatowo-wychowawczych”, autorem poradnika z zakresu orientacji zawodowej oraz innych publikacji.  W roku 2000 został  laureatem „Złotych Szelek” – nagrody przyznanej za cykl publikacji z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest honorowym członkiem OSP Jaśkowice. Od 2007 roku jest Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia „Jaśkowice – Nasza Przyszłość”.

A Chorwacja jest pięknym śródziemnomorskim krajem, położonym w Centralnej Europie, nad Morzem Adriatyckim, graniczącym ze Słowenią, Węgrami, Serbią oraz Bośnią i Hercegowiną.
Posiada wspaniałą, liczącą ponad 5 800 km linię brzegową, z czego 4 000 przypada na wyspy i klify. Wzdłuż brzegu rozrzuconych jest 1185 wysp, małych i dużych, zamieszkanych i bezludnych, będących charakterystycznym fragmentem krajobrazu Chorwacji. Dobrze zachowane rzymskie i bizantyjskie zabytki, urocze średniowieczne miasteczka i porty, nadmorskie krajobrazy, wspaniała przyroda z lasami sosnowymi i piniowymi na czele, krystaliczna woda w morzu, tawerny z przysmakami śródziemnomorskiej kuchni, wspaniałe wina i gościnni mieszkańcy wręcz kuszą nas do odwiedzenia tego regionu.

Od początku lipca do końca wakacji zapraszamy Państwa na wystawę fotograficzną do siedziby biblioteki głównej przy ul. A. Mickiewicza 26Inne wpisy: