"Czytanie łączy pokolenia" - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

„Czytanie łączy pokolenia”

05 maja 2014Aktualności

Tegoroczny Tydzień Bibliotek z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie zapowiada się bardzo interesująco. Biblioteka główna oraz wszystkie filie przygotowały atrakcje w postaci konkursów, zajęć edukacyjnych, plastycznych i muzycznych oraz spotkanie autorskie.

Świętowanie zaczynamy już 7 maja zabawą czytelniczą skierowaną do przedszkolaków z naszej gminy, która odbędzie się na skawińskim rynku. Konkurencje oparte są na legendach o Skawinie oraz informacjach o herbie i stroju ludowym. Imprezę zakończy specjalny pokaz zespołu z MultiCentrum.

Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Z tej okazji w nasze obchody włączył się Klub Seniora „Seniorek”, który przez cały tydzień będzie czytał dzieciom z Przedszkola nr 3 interesujące i pięknie ilustrowane książeczki.

Tydzień Bibliotek zakończy (16 maja) spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem, autorem książeczek dla dzieci (m.in. autor serii o Panu Kuleczce), laureatem Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz w 2008 r. czy nagrody Guliwer w krainie Liliputów w 2013. Spotkanie odbędzie się w filii w Krzęcinie, w ramach działającego w naszej placówce Dyskusyjnego Klubu Książki.

Do zapoznania się ze szczegółami Tygodnia Bibliotek z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie serdecznie zapraszamy poniżej:

Plakat TB2014

 

 Inne wpisy: