Finał konkursu "Skawina - widok z mojego okna" i zabawa czytelnicza "Wokół Skawiny" - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Finał konkursu „Skawina – widok z mojego okna” i zabawa czytelnicza „Wokół Skawiny”

07 maja 2014Aktualności

Z okazji Tygodnia Bibliotek oraz 650-lecia lokacji Skawiny Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała 7 maja br. dwie imprezy plenerowe dla przedszkolaków. Na skawińskim rynku o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów finalistom konkursu plastycznego „Skawina – widok z mojego okna”. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy, na której różnymi technikami plastycznymi należało przedstawić to, co dziecko widzi ze swojego okna. Pojawiły się więc m.in. domy, bloki, place zabaw, drzewa, ulice, samochody i zwierzątka. 

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, z których komisja konkursowa nagrodziła prace samodzielne, staranne i łączące różne techniki. Nagrody w postaci książeczek, notatników, smyczek, smakołyków i dyplomów powędrowały do:

Emilii Korniak (Przedszkole nr 3) – I miejsce;
Antoniny Chlebowskiej (Przedszkole nr 3) – II miejsce;
Magdaleny Dąbrowskiej (Przedszkole nr 3) – II miejsce;
Franciszka Kuflowskiego (Przedszkole w Wielkich Drogach) – II miejsce;
Mariki Jaworskiej (Przedszkole nr 3) – III miejsce;
Mileny Marduły (Przedszkole nr 3) – III miejsce;
Laury Pławeckiej (Przedszkole nr 3) – III miejsce;
Karoliny Lewandowskiej (Przedszkole nr 3) – wyróżnienie;
Anny Madej (Przedszkole nr 3) – wyróżnienie;
Natalii Suder (Przedszkole nr 3) – wyróżnienie;
Kacpra Wróbla (Przedszkole nr 3) – wyróżnienie.

Bezpośrednio po dekoracji, o godz. 10.30, rozpoczęła się zabawa czytelnicza, w której udział wzięły 3-osobowe zespoły z: Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 5, Przedszkola Katolickiego, Oddziału Przedszkolnego przy SP 4, Oddziału Przedszkolnego przy ZPO w Borku Szlacheckim, Oddziału Przedszkolnego przy SP w Jaśkowicach, Oddziału Szkolno-Przedszkolnego przy SP w Krzęcinie oraz Oddziału Przedszkolnego w Rzozowie. 

Uczestnicy zabawy już miesiąc wcześniej otrzymali zakres materiału, z którego musieli się przygotować do rozgrywanych w dniu 7 maja konkurencji. W oparciu o dwie skawińskie legendy, a także o informacje o stroju regionalnym i herbie oraz o podstawowe informacje o Skawinie, powstały zadania w postaci labiryntu, krzyżówki, puzzli, odnajdywania różnic między rysunkami, wskazywania prawidłowego herbu, kolorowania wylosowanych części garderoby Skawinianki czy szukania najlepszego strzelca dla Króla Kazimierza. 

Łącznie przeprowadzono 8 konkurencji, zróżnicowanych pod względem trudności. Największą sprawiła ostatnia, w której z spośród dziewięciu herbów należało wskazać właściwy herb Skawiny (pozostałe zostały celowo zmienione np. poprzez dobór kolorów czy usunięcie lub domalowanie jakiegoś szczegółu). 

Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie otrzymały upominek oraz balonik, a całe drużyny podziękowania za wzorowe reprezentowanie swoich przedszkoli podczas zabawy. Zabawa była wyśmienita i już dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zaprasza do udziału w przyszłorocznej imprezie!

Niespodzianką zamykającą imprezę był pokaz „Co kryje ludzkie ciało?” w wykonaniu pracowników MultiCentrum. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się prezentowanie budowy wnętrza organizmu ludzkiego czy możliwość obejrzenia modelu ludzkiego oka.

Galeria zdjęć:

[nggallery id=20]Inne wpisy: