„Historia korzeniem przyszłości” – wystawa

13 marca 2015Aktualności

Od dnia 16 marca prezentujemy nową wystawę, tym razem związaną z historycznymi dziejami Polski. Wystawa nosi tytuł „Historia korzeniem przyszłości. Średniowieczni Piastowie od Bolesława Krzywoustego do Kazimierza Wielkiego”. Na 10 planszach przedstawione są sylwetki, lata życia, lata panowania, chronologiczny układ wydarzeń istotnych za panowania władcy oraz dokonania : Bolesława III Krzywoustego, Kazimierza II Sprawiedliwego, Leszka Białego, Bolesława V Wstydliwego, Leszka Czarnego, Bolesława I Łokietka i Kazimierza III Wielkiego.

Wystawa została opracowana z okazji 760-lecia od pierwszej pisemnej wzmianki o Krzęcinie w dokumentach Bolesława Wstydliwego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej i Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. Inicjatywę współfinansowano ze środków budżetu Gminy Skawina.

Wystawa będzie eksponowana w holu Biblioteki Głównej do 15 maja 2015 r.
Serdecznie zapraszamy!