I po feriach - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

I po feriach

14 lutego 2017Aktualności

Tegoroczne ferie już minęły. Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie swoją ofertę skierowała do dzieci przebywających w tym okresie na terenie miasta i gminy Skawina. W zróżnicowanych zajęciach udział wzięło 1084 uczestników.

Uczestnicy naszych zajęć codziennie odkrywali i szlifowali swoje różnorodne talenty – plastyczne, literackie, logiczne i zręcznościowe.

Podczas zajęć dzieci poznawały nowe techniki plastyczne, które wykorzystywały później do wykonania prac będących tematem zajęć. W ten sposób powstały przepiękne kwiaty z bibuły, trójwymiarowe drzewka, walentynkowe serduszka wykonane metodą haftu matematycznego, żabki i misie z plastikowych kubeczków, skarpetkowe bałwany, minecraftowe figurki, butelkowe świeczniki i wazoniki, pachnące kule do kąpieli, papierowe dinozaury i skawińskie słone żółwie.

Przy realizacji warsztatów nie unikaliśmy nowoczesnych technologii. Dzieci wcieliły się w profesjonalnych rysowników i stworzyły komiksy z zastosowaniem tabletów piórkowych Intuos i tabletów IPad Air. Poznały również aplikację do podróży po niebie i technikę tworzenia filmu poklatkowego.

Młodzi naukowcy mieli okazję przeprowadzić doświadczenia w wyniku których stworzyli lewitujące bańki, poznali właściwości wody i sprawdzili czy istnieje powietrze.

W trakcie naszych zajęć dzieci miały szansę nawiązać rozwojowe znajomości, odkryć nowe zainteresowania oraz zrelaksować się podczas wspólnych zabaw ruchowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za ogromną dawkę kreatywności i uśmiechu!

Dziękujemy również firmom Bahlsen Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. oraz Lajkonik Snacks Sp. z o.o. za przekazanie ciastek i słonych przekąsek dla dzieci uczestniczących w zajęciach feryjnych zorganizowanych w Bibliotece Głównej oraz w filiach: w Krzęcinie, Pozowicach, Wielkich Drogach, Woli Radziszowskiej, Zelczynie oraz MultiCentrum.

 Inne wpisy: