III Targi Książki dla Dzieci w Krakowie - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

III Targi Książki dla Dzieci w Krakowie

08 czerwca 2013Aktualności

targi-ksiazki-dla-dzieciTrzecie już Targi Książki dla Dzieci w Krakowie właśnie trwają.

Niedziela 9 czerwca, to ostatni moment, żeby pooglądać i kupić najnowsze propozycje książkowe oraz wznowienia kilkudziesięciu wydawnictw ukierunkowanych na najmłodszego czytelnika.

Również my odwiedziliśmy tegoroczne targi. W sobotę mieliśmy okazję spotkać się z Wojciechem Widłakiem – autorem opowiadań o Panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, muszce Bzyk-Bzyk oraz psie Pypciu, a także z ilustratorką tych książeczek – Elżbietą Wasiuczyńską.

Skorzystaliśmy z akcji Podaruj Książce Drugie Życie!, polegającej na wymianie z innymi miłośnikami tekstu drukowanego używanych, lecz niezniszczonych księżek. Akcja chyba dopiero raczkuje, bo książek do wymiany było niewiele, ale pomysł jest fantastyczny i wart naśladowania.

Na Targach jest oczywiście mnóstwo książek, lecz poza nimi znajdziemy stoiska oferujące gry edukacyjne i logiczne, pamiątki (np. papier czerpany z własnym nadrukiem), a także ofertę edukacyjną (szkoły lingwistyczne, matematyczne itp.).

Na dzieci i dorosłych czeka wiele atrakcji: spotkania z pisarzami i ilustratorami, konkursy czytelnicze i plastyczne, zabawy ruchowe, malowanie twarzy, szukanie skarbów, ścianka wspinaczkowa, kino, a także możliwość sfotografowania się z Koziołkiem Matołkiem, Krzysztoforkiem czy Smokiem Wawelskim.

W niedzielę nie przegapcie spotkania z Barbarą Gawryluk – autorką książeczek m.in. o rudym piesku Kaktusie.

Gorąco polecamy!!!

Targi odbywają się w Krakowie, przy ul. Centralnej 41A w godz. 10.00-17.00. Więcej informacji: www.dzieci.targi.krakow.pl

Zapraszamy do obejrzenia mini-galerii zdjęć:

[nggallery id=13]