Kursy - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Kursy

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie organizuje dla mieszkańców miasta i gminy Skawina, w szczególności dla osób starszych i młodzieży, bezpłatne kursy edukacyjne, których celem jest nabycie lub podniesienie umiejętności niezbędnych we współczesnym “cyfrowym” świecie.

Aktualnie proponujemy Państwu następujące kursy:

Kurs podstaw obsługi komputera

Kurs_komputerowy_dla_seniorow

 

Kurs, skierowany do grupy wiekowej 40+, przygotowuje osoby dorosłe (w tym seniorów) do obsługi komputera, zapoznaje z działaniem programów do edycji tekstu oraz obsługą poczty elektronicznej i internetu. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Program jest dostosowany do wymagań, a także umiejętności uczestników.

 

Kurs obsługi komputera dla średniozaawansowanych

Kurs skierowany jest do osób w wieku 40+, które posiadają już podstawową wiedzę z obsługi komputera. W trakcie zajęć poznajemy zaawansowane możliwości przeglądarki internetowej, w tym dodawanie stron internetowych do ulubionych, wysyłanie poczty z załącznikami, korzystanie z książki adresowej, korzystanie ze Skype’a, importowanie zdjęć z aparatu cyfrowego na dysk twardy komputera.

 

Kurs obsługi komputera dla zaawansowanych

Kurs skierowany jest do osób w wieku 40+. Obejmuje takie tematy jak: bezpieczne zakupy internetowe, bezpieczna bankowość elektroniczna, komunikatory głosowe umożliwiające bezpłatny kontakt z osobami przebywającymi za granicą, obsługa portali społecznościowych, zakładanie i obsługa bloga, korzystanie z darmowych serwisów ogłoszeniowych.

 

Tematyczne warsztaty tabletowe

Warsztaty skierowane są do młodzieży oraz dorosłych. Prezentujemy na nich szeroką gamę IPadowych aplikacji: m.in. fotograficznych, planowania podróży, wirtualnych wycieczek po muzeach, miastach, ludzkim organizmie i układzie słonecznym.