Zajęcia edukacyjne - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia tematyczne

Zajecia_edukacyjne_swieto_gornika_Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz ze wszystkimi 8 filiami systematycznie współpracuje z przedszkolami działającymi na terenie miasta i gminy Skawina.

Jedną z propozycji są zajęcia edukacyjne odbywające się w bibliotekach poświęcone różnym tematom. Związane są m.in. ze świętami okolicznościowymi, podróżami bądź wydarzeniami literackimi czy zagadnieniami ekologicznymi.

Zajęcia, skierowane do dzieci w wieku od 3 do 7 lat, urozmaicone są o zabawy ruchowe, śpiew, prace manualne, krzyżówki i zagadki.

Zapraszamy przedszkola do zgłaszania własnych propozycji tematów, które możemy zrealizować w bibliotece.

Zajęcia w MultiCentrum

Zajecia_jezykowe_multicentrumFilia MultiCentrum realizuje zajęcia dla dzieci w różnym wieku w ramach modułów MultiDzieciak, MultiSztuka, MultiMuzyka, MultiLingua, MultiNauka, MultiTechnika.

Zajęcia te poprzez interaktywne oprogramowanie rozwijają twórcze myślenie, kreatywność i pozwalają lepiej poznawać otaczający nas świat.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej  MultiCentrum.

Zajęcia językowe

Zajecia_jezykowe_w_biblioteceW bibliotece głównej odbywają się zajęcia językowe dla dzieci.

Każde dziecko w wieku 4-6 lat może bezpłatnie uczestniczyć w zabawach z językiem angielskim.

Kurs – poprzez gry, piosenki karaoke, filmy i ćwiczenia – motywuje dzieci do tego, aby chętniej mówiły i myślały w języku angielskim.

 

Równocześnie zapraszamy do naszej filii MultiCentrum, w której również można skorzystać ze zorganizowanych zajęć językowych.

Warsztaty plastyczno-literackie “Inspirujące wtorki”

Warsztaty odbywają się w bibliotece głównej i skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat. Zajęcia uczą dzieci wyrażać swoją kreatywność, rozwijają ich zdolności manualne. W ramach zajęć dzieci wykonują prace plastyczne różnymi technikami do poznanych w trakcie warsztatów tekstów literackich lub ich fragmentów.