ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH DOTYCZĄCYCH NOWEGO DWORCA "BIBLIOTEKA SKAWINA"! - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH DOTYCZĄCYCH NOWEGO DWORCA “BIBLIOTEKA SKAWINA”!

09 listopada 2018Aktualności

Obecnie przeprowadzany jest remont i przebudowa budynku dworca w Skawinie. Inwestycja ta jest związana z rozwojem szybkiej kolei aglomeracyjnej. Zasadnicza funkcja budynku związana obsługą podróżnych zostanie jednak wzbogacona o element kulturotwórczy – poprzez zlokalizowanie biblioteki z przestrzenią dla spotkań kulturalnych, wystaw, warsztatów oraz kawiarni z czytelnią.

Chcemy by Dworzec “Biblioteka Skawina” stał się nowym miejscem na mapie miasta: wielofunkcyjną przestrzenią publiczną, przyjazną dla wszystkich użytkowników.

Niemal każdy kształtuje przestrzeń dookoła siebie – przede wszystkim w domu. Tym razem spotykamy się żeby wspólnie tworzyć wytyczne i rozwiązania dotyczące aranżacji wnętrz budynku przeznaczonego na cele publiczne, aby mógł stać się niczym drugi dom.

W czasie warsztatów:

zostanie zastosowana metodyka myślenia projektowego (design thinking), w ramach których będziemy rozwiązywać problemy poprzez działanie. Chcemy uwolnić kreatywność, miło spędzić czas i wspólnie stworzyć coś wyjątkowego.

Te warsztaty są dla:

– wszystkich, którzy będą korzystać z budynku dworca: podróżnych i mieszkańców.

– tych, którzy chcą mieć wpływ na przestrzeń publiczną miasta.

– około 20 osób, w każdym przedziale wiekowym, niezależnie od płci, wykształcenia i wszelkich innych podziałów.

Warto wziąć ze sobą:

– otwarty umysł, pozytywną energię, dobre nastawienie

– coś do picia i coś na ząb – by dodać sobie energii

Kiedy?

od piątku 16.11 w godz. 17-19