Przejdz

Informatyka dla młodych pasjonatów

30 maja 2014Aktualności

Projekt Idein jest inicjatywą dwóch młodych ludzi: Dawida Rusnaka i Kamila Barana, pasjonatów informatyki. Pomysł i realizacja projektu stoi po ich stronie. Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie będzie natomiast  ich wspierała udostępniając pomieszczenia ze sprzętem.

Głównym założeniem projektu jest wzajemna nauka umożliwiająca zdobycie i poszerzenie wiedzy oraz praca w kilkuosobowych grupach pod przewodnictwem moderatorów (Kamila Barana oraz Bartłomieja Wojnara). Proponujemy bezpłatny kurs "IT od podstaw" w dwóch odsłonach: web development oraz programowanie w języku C w stopniu podstawowym. Kurs skierowany jest głównie do gimnazjalistów oraz licealistów ze Skawiny i okolic.

Uczestnicy kursu będą poznawać tajniki zagadnień ze świata informatyki (zakładanie stron internetowych czy programowanie w języku C) poprzez uczestnictwo w regularnych spotkaniach oraz zdalną wymianę informacji na wspólnie z uczestnikami projektu przygotowywanej platformie internetowej. Celem jest zrealizowanie kursu w stopniu podstawowym, umożliwiającego dalszą naukę oraz łatwiejszy start na studia.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w poniedziałki o godz.16.30, na początku w bibliotece głównej (ul. A. Mickiewicza 26), następnie filii MBP w Skawinie – MultiCentrum (ul. J. Popiełuszki 8). Zaczynamy już w czerwcu!

W celu zgłoszenia się do projektu prosimy o wypełnienie formularza dostępnego pod adresem www.idein.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 13 czerwca 2014 r. Odpowiedzi na pytania udzielane są  również przez formularz umieszczony na stronie lub poprzez profil na Facebooku.

plakat_idein

 Inne wpisy: