„Król podróży” – I zabawa czytelnicza dla pierwszoklasistów

13 maja 2016Aktualności

13 maja 2016 roku, z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek odbyła się I zabawa czytelnicza „Król podróży” zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie, a skierowana do uczniów klas I szkół podstawowych.

Trzyosobowe reprezentacje 7 szkół z całej gminy Skawina próbowały swoich sił w różnorodnych konkurencjach, mających na celu popularyzację książek i czytelnictwa, a także naukę pracy zespołowej i zdrowej, uczciwej rywalizacji. W zabawie wzięli udział uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie, Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach, Szkoły Podstawowej w Rzozowie, Szkoły Podstawowej w Zelczynie, Zespołu Szkół Publicznych w Radziszowie.

Uczestnicy imprezy stawili czoła konkurencjom, które w przeróżny – niekiedy podchwytliwy – sposób sprawdzały znajomość wybranych wierszy Marcina Przewoźniaka. Wszystkie zadania były tematycznie związane z podróżą, a ich bohaterami były m.in. żółty samolot, walizka, traktor, pociąg, a nawet spóźniony pingwin. Reprezentanci musieli wykazać się nie tylko wiedzą i dobrą pamięcią, ale także spostrzegawczością, kreatywnością i bujną wyobraźnią.

Cała zabawa przebiegła w niezwykle sympatycznej i przyjaznej atmosferze – uczestnicy sprawnie i szybko radzili sobie z poszczególnymi zadaniami. Dzieci udowodniły, że lubią czytać, a książka może dostarczyć im wiele radości i dobrej zabawy. Godne reprezentowanie swoich szkół zostało nagrodzone – wszyscy uczestnicy otrzymali słone przekąski ufundowane przez firmę Lajkonik Snacks Sp. z o.o. oraz bąbelkowe upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w I zabawie czytelniczej dla szkół podstawowych wraz z opiekunami, którzy pomogli dzieciom przygotować się do imprezy. Zapraszamy do kolejnej edycji – już za rok!