"Książka za książkę" w ramach "Książki i róży" - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

„Książka za książkę” w ramach „Książki i róży”

10 kwietnia 2015Aktualności

Z okazji XIV Małopolskich Dni Książki „Książka i róża” Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie w dniach 23-24 kwietnia organizuje m.in. akcję wymiany książek „Książka za książkę”, podczas której umożliwi czytelnikom wymianę książek niezniszczonych, z zakresu beletrystyki (maksymalnie do 3) będących ich własnością, na książki przyniesione przez innych czytelników. Akcję „Książka za książkę” przeprowadzimy w Bibliotece Głównej (23 i 24 kwietnia); w filiach w Krzęcinie (23 i 24 kwietnia), Woli Radziszowskiej (23 kwietnia) i Wielkich Drogach (24 kwietnia).

Ponadto będziemy wręczać róże, które zostaną zaprezentowane w różnej postaci. W Bibliotece Głównej (23 kwietnia) czytelnicy będą mieli szansę zaopatrzyć się w zakładki książkowe (z elementem róży) wykonane przez uczestników warsztatów Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. W filii w Borku Szlacheckim na czytelników będą czekały róże z bibuły wykonane przez dzieci (24 kwietnia). Filia w Pozowicach każdemu czytelnikowi odwiedzającemu w te dni bibliotekę wręczać będzie czerwone róże z krepiny. W filii w Radziszowie każdej pierwszej Czytelniczce przekraczającej próg biblioteki o pełnej godzinie wręczane będą świeże kwiaty.

Filia w Zelczynie przygotowała warsztaty literackie "W świecie legendarnych smoków" dla  uczniów klas 1-3 oraz warsztaty: "Jak powstaje książka?" dla uczniów klas 4-6.

Wymienione propozycje są tymi najważniejszymi dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia bibliotek w XIV Małopolskie Dni Książki, aby poznać pełną ofertę przygotowaną przez bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.