Kurs „O finansach… w bibliotece” - wręczenie certyfikatów - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Kurs „O finansach… w bibliotece” – wręczenie certyfikatów

27 maja 2013Aktualności

Projekt „O finansach… w bibliotece” jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek, do którego Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przystąpiła w roku 2012.

Głównym celem projektu jest zwiększenie u osób starszych mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach umiejętności korzystania z usług finansowych w tym z bankowości elektronicznej. Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu 5 spotkań dla osób starszych (50+) z wykorzystaniem kursu e-learningowego. Kurs obejmuje takie tematy jak: zakładanie kont i dokonywanie przelewów przez Internet, bezpiecznego korzystania z kart i bankomatów, wyboru najkorzystniejszej oferty bankowej czy wpływu polityki banku centralnego na budżet domowy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie jest jedną ze 110 bibliotek publicznych z 7 województw: dolnośląskiego, małopolskiego, lubelskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego oraz pomorskiego, która zgłosiła się do udziału w projekcie „O finansach… w bibliotece”. Zorganizowaliśmy 3 grupy szkoleniowe. Od początku kwietnia do 23 maja przeszkoliliśmy 25 osób. Część osób ceniąc indywidualny tok nauki nadal się dokształca.

Uroczyste zakończenie kursu dla przeszkolonych osób odbyło się w poniedziałek 27 maja 2013 r. o godz. 13.00 w naszej filii MultiCentrum. W trakcie spotkania, dla osób, które na dzień 27 maja ukończyły szkolenie przewidziano wręczenie certyfikatów przez Pana Pawła Kolasę Z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz atrakcje przygotowane przez prowadzących kurs Annę Szatko oraz Jakuba Grzywę. Śmiechów nie było końca!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

[nggallery id=12]