KURTYNA W GÓRĘ! – e – warsztaty teatralne promujące integrację międzypokoleniową

25 lipca 2013Aktualności

Pod takim tytułem rusza nowy projekt realizowany przez Skawińskie Centrum Wolontariatu, przy współudziale Partnerów: Towarzystwa Przyjaciół Skawiny oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.
Będzie on związany z uczestnictwem w krakowskim życiu teatralnym oraz doskonaleniem umiejętności korzystania ze współczesnych technik podczas przygotowywania prezentacji multimedialnych.
Zadanie zakłada: przeprowadzenie warsztatów informatycznych i teatralnych dla 30 osób w wieku minimum 60 lat z wykorzystaniem komputerów i czytników e-book`ów; wykonanie przez uczestników prezentacji multimedialnych, relacjonujących i promujących projekt oraz organizację spotkania podsumowującego I i II edycję Aktywności Społecznej Osób Starszych. Wymiana międzypokoleniowa realizowana będzie poprzez udział wolontariuszy. Głównym celem projektu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych poprzez aktywność społeczną i kulturalną.

Dla uczestników projektu zaplanowano następujące atrakcje:
1. Pięć wyjazdów do krakowskich teatrów: cztery razy na spektakl i jedna wycieczka za kulisy związana ze zwiedzaniem Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Gwarantujemy dojazd do teatru i powrót.
2. Warsztaty teatralne Flirt z Melpomeną, podczas których uczestnicy będą rozpatrywać istotę teatru w nawiązaniu do opinii W. Szekspira, iż  Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.
3. Warsztaty informatyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki programów: MS – Power Point i MS Office – Picture Manager, co pozwoli im na wykonanie prezentacji multimedialnych relacjonujących przebieg projektu.
4. Międzypokoleniowe spotkanie podsumowujące To co nas łączy, na które zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy obu edycji Aktywności Społecznej Osób Starszych.
Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie przypadnie uczestnikom do gustu i skutecznie połączy przyjemne z pożytecznym.

Projekt został przychylnie oceniony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które zakwalifikowało go do finansowania w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych.

Informujemy, iż udział w projekcie jest bezpłatny.
A zainteresowane osoby zapraszamy do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Skawiny i na stronę www.tps.skawina.pl

logotyp MPiPS

SCW LOGO