Laureaci konkursów z okazji 650-lecia lokacji Skawiny

21 maja 2014Aktualności

Znamy laureatów konkursów "Dlaczego kocham Skawinę?"

W jubileuszowym roku dla naszego miasta uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych brali udział w konkursach, których tematem przewodnim była Skawina. 17 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie Pan Burmistrz Adam Najder wręczył wszystkim laureatom zasłużone nagrody.
Organizatorami konkursów przeprowadzonych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina byli: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie, Muzeum Regionalne w Skawinie, Towarzystwo Przyjaciół Skawiny oraz gminne szkoły.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie koordynowała konkursy: filmowy – „Najpiękniejsze miejsce w Skawinie”oraz literacki – „Najzabawniejsza przygoda, która zdarzyła się w Skawinie”.
W pierwszym z wymienionych miejsca zdobyli:
II miejsce – Antoni Styrylski i Wiktor Karpała
III miejsce – Justyna Dyrga, Gabriela Hyla, Jagoda Rzeszótko

Natomiast w konkursie literackim zwyciężyli:
I miejsce – Anna Lasek
II miejsce – Julia Solarz
III miejsce – Julia Pagacz
ex quo III miejsce – Maria Pachel
oraz wyróżnienie otrzymała Gabriela Bukowska

Koordynatorem konkursów „Fraszka o Skawinie” oraz „Radiowy felieton o Skawinie” była Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie.
Za najlepsze fraszki przyznano następujące miejsca:
I miejsce dla Kamili Kubas (Gimnazjum w Radziszowie)
II miejsce dla Niny Grucy (Gimnazjum w Radziszowie)
III miejsce dla Kamili Werewka (Gimnazjum nr 1 w Skawinie)

Za radiowy felieton o naszym mieście wyróżniono Dorotę Kłapeta.

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie koordynowało konkurs plastyczny„Najpiękniejsze miejsce w Skawinie”.
Jury postanowiło nagrodzić za:
I miejsce – Klaudię Bargiel (Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie)
II miejsce – Przemysława Bartosza (Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej)
III miejsce – Michała Maślankę (Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie)
III miejsce – Kacpra Barana (Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach)
wyróżnienia przyznano dla Karoliny Guzik (Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie), Aleksandry Surowiec (Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej), Liliany Pławeckiej (Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie), Amelii Torby (Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach).

Konkurs muzyczny „Moja piosenka o Skawinie” koordynowała Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie, w którym
I miejsce zdobyła Marta Maciaszczyk, wyróżniająca się muzykalnością
II miejsce uzyskał Michał Janek, jury zwłaszcza doceniło czystość intonacyjną laureata
ex quo II miejsce zdobyła Beata Kołodziej, wyróżniająca się umiejętnością zachowania na estradzie

Muzeum Regionalne w Skawinie koordynowało konkurs literacki „Skawina moich dziadków”, w którym
I miejsce zdobyli Justyna Brańka i Marek Wrzoszczyk (Liceum Ogólnokształcące w Skawinie)
wyróżnienie otrzymali Klaudia Grabińska i Kinga Leśniak (Liceum Ogólnokształcące w Skawinie)

Towarzystwo Przyjaciół Skawiny było koordynatorem dwóch konkursów: fotograficznego „Najpiękniejsze miejsce w Skawinie” oraz literackiego „Skawina moich wnuków”.

W pierwszym z wymienionych przyznano następujące miejsca:
I miejsce dla Justyny Guguta (Gimnazjum nr 2 w Skawinie)
II miejsce dla Aleksandry Kolasy (Gimnazjum nr 2 w Skawinie)
III miejsce dla Kamili Werewka (Gimnazjum nr 1 w Skawinie)

Natomiast w konkursie literackim „Skawina moich wnuków” koordynowanym przez Towarzystwo Przyjaciół w Skawinie zwyciężyli:
I miejsce – Martyna Gibek (Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie)
II miejsce – Ernest Holewa (Gimnazjum nr 1 w Skawinie)
III miejsce – Dominik Kochana (Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie)
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Skawina, dyplomy, a laureatom I miejsc wręczono dodatkowo pamiątkowe statuetki Króla Kazimierza ofiarowane przez CKIS w Skawinie.

Dzień wcześniej uhonorowano uczniów, którzy brali udział w konkursie „Polsko-angielski przewodnik po Skawinie i okolicy”, którego koordynatorem był Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie. Honorowym Patronatem objęli to wydarzenie Ks. Prałat Edward Ćmiel, Pan Józef Krzyworzeka – Starosta Powiatu Krakowskiego, Pan Adam Najder – Burmistrz Miasta i Gminy Skawina
I miejsce otrzymał Bartłomiej Piwowarczyk
II miejsce zajęła Magdalena Kowalczyk
III miejsce otrzymali Jakub Barcik i Igor Nowicki
Ponadto wyróżniono: Annę Kapustę, Karolinę Pałkę, Mikołaja Jaśkowiaka.

Serdeczenie gratulujemy!