"List z powstania" Anna Klejzerowicz - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

„List z powstania” Anna Klejzerowicz

01 września 2015Książka miesiąca

Tym razem mam propozycję dla miłośników dobrego kryminału i nie tylko. Ci co myślą, że tytułowy list dotyczy Powstania Warszawskiego z 1944 r., majaą rację. Wiele już było publikacji na ten bolesny temat dla nas Polaków. Ale po raz pierwszy wpadła mi w ręce wspaniała powieść nosząca cechy najlepszego kryminału, którego nie „przebiją” tak modne i rozchwytywane w ostatnich latach kryminały skandynawskie, mroczne i przerażające. Nie przez przypadek wybrałam tę właśnie książkę w czasie przypadającej rocznicy Powstania. Obchody której kolejny raz zakłócano spokój bohaterom, którzy oddali swe młode życie za wolność i ojczyznę.

Autorka, Anna Klejzerowicz, w sposób sensacyjny i nieprawdopodobnie interesujący opisuje fakty biorąc za kanwę fabuły powieści kryminalnej wydarzenia tamtych dni. Jest to tragiczna historia trzech pokoleń rodziny usiana trupami i zagadkami. Głównym wątkiem powieści jest osoba psychopatycznego mordercy, który po latach spoza granic Polski swoimi mackami dosięga kolejne ofiary, które próbują rozwiązać zagadkę z przeszłości. Morderca nie cofnie się przed niczym, aby zatrzeć swoje ślady zbrodni z Powstania. Przez dziesiątki lat śledzi kolejne pokolenia rodziny, która próbuje wyjaśnić tajemnice zniknięcia Hanki Bańkowskiej. Zakończenie jest tak nieprawdopodobne, że aż trudne do uwierzenia. A jednak możliwe!

Do przeczytania tej fascynującej lektury zaprasza Urszula Włodarczyk – Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP w Skawinie.