Marta Krajewska gościem Skawińskiego Salonu Literackiego!

09 października 2016Aktualności

W niedzielę, 16 października o godz. 15:00, w Pałacyku Sokół odbędzie się spotkanie z pisarką Martą Krajewską. Autorka została zaproszona przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie.

Marta Krajewska jest radziszowianką, kulturoznawczynią i pisarką. Zadebiutowała w roku 2015 powieścią „Idź i czekaj mrozów”. Wcześniej publikowała swoje opowiadania w „Nowej Fantastyce” i antologiach – „Horror na Roztoczu 2”, „Fantazje Zielonogórskie 5” oraz „Toystories”. Opowiadanie „Daję życie, biorę śmierć” zostało nominowane do prestiżowej nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Zainteresowania autorki, związane z kulturą i demonologią Słowian znalazły swoje odzwierciedlenie w jej debiutanckiej powieści, będącej pierwszym tomem zaplanowanej trylogii.

Serdecznie ZAPRASZAMY!

krajewska