Monika Sawicka w Skawińskim Salonie Literackim - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Monika Sawicka w Skawińskim Salonie Literackim

02 lutego 2015Aktualności

W niedzielę, 1 lutego w kolejnej odsłonie Skawińskiego Salonu Literackiego, wystąpiła pisarka i dziennikarka, mieszkanka Łodzi – Monika Sawicka. Jest ona autorką lubianych i poczytnych powieści między innymi: „Kruchość porcelany”, „Przed oczami” czy „Serwantka”.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Młoda pisarka okazała się osobą bardzo sympatyczną i szczerą. Równie chętnie opowiadała o swojej twórczości literackiej, jak i pracy dziennikarskiej czy życiu prywatnym.
Przy kawie, herbacie i słodkościach wszyscy uczestnicy spędzili bardzo miłe niedzielne popołudnie.
Wśród publiczności znaleźli się również mężczyźni, co zostało przez naszego gościa skrzętnie „wykorzystane” przez zaproszenie męskiej części publiczności do przyjazdu do Łodzi w celu znalezienia kandydatki na żonę (miasto Łódź, cierpi bowiem na chroniczny brak mężczyzn).

Na koniec spotkania pisarka podpisywała książki swojego autorstwa.

Sawicka 1 Sawicka 2 Sawicka 3 Sawicka 4