Ogłaszamy zabawę czytelniczą oraz konkurs plastyczny dla przedszkolaków!

04 kwietnia 2014Aktualności, Konkursy

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zaprasza przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym oraz zabawie czytelniczej, które organizowane są z okazji obchodów 650-lecia lokacji Skawiny oraz Tygodnia Bibliotek.

Konkurs plastyczny  „Skawina – widok z mojego okna” adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym zamieszkujących lub uczęszczających do przedszkoli na terenie miasta i gminy Skawina.

Na konkurs można nadsyłać prace plastyczne wykonane samodzielnie dowolnymi technikami plastycznymi na formacie A3 lub A4.
Praca ma prezentować plastyczne przedstawienie widoku (budynek, osiedle, ulica, drzewa, krzewy, ogród, ogrodzenie, plac zabaw itd.) który widać za oknem w miejscu zamieszkania uczestnika konkursu.

Natomiast zabawa czytelnicza „Wokół Skawiny” adresowana jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie miasta i gminy Skawiny.
Do zabawy należy zgłosić 3-osobowy zespół reprezentujący przedszkole lub oddział przedszkolny. Zespół przed przystąpieniem do zabawy zapoznaje się z: „Legendą o krzywym palcu Skawiniaków”, „Legendą o nazwie miasta”, wyglądem herbu, tradycyjnego stroju skawińskiego oraz podstawowymi informacjami o naszym mieście.

Zgłoszenia do zabawy czytelniczej oraz prace plastyczne do konkursu przyjmowane są w bibliotece głównej do 25 kwietnia. Zabawa oraz rozdanie nagród odbędą się dnia 7 maja na skawińskim Rynku bądź w razie niepogody w MultiCentrum. W tym dniu zapewniamy również atrakcje przygotowane przez MultiCentrum.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami imprez:

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO 2014

Regulamin Zabawy czytelniczej Wokół Skawiny