Otwarcie filii w Zelczynie – relacja

03 lutego 2014Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zakończyła projekt „Remont starej szkoły w Zelczynie na potrzeby nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie”, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (400 000 zł), Województwa Małopolskiego  (70 000 zł) oraz gminy Skawina (530 000 zł).

31 stycznia 2014 r. miało miejsce uroczyste otwarcie biblioteki wraz ze świetlicą, boiskiem i placem zabaw. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:  Adam Najder – burmistrz miasta i gminy Skawina, Violetta Łędzka – sołtys Zelczyny, Janusz Śmiech prezes Kółka Rolniczego w Zelczynie, oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, Michał Grzeszczuk.

Satysfakcję z powstania w Zelczynie nowego,  uniwersalnego obiektu oraz rozwoju Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie wyrazili: burmistrz, pan Adam Najder, przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Kuflowski. O celowości przedsięwzięcia mówili kolejno pan Janusz Śmiech, pani Violetta Łędzka, sołtys Krzęcina – pan Antoni Bylica, z-ca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, pani Anna Wiśniewska. Padły też podziękowania pod adresem wszystkich osób i firm  zaangażowanych w realizację projektu oraz radnych Rady Miejskiej. Został też odczytany okolicznościowy adres z gratulacjami dla władz Skawiny i dyrekcji MBP, wystosowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Następnie nowy obiekt pobłogosławił ks. Krzysztof Grabiec.

W części artystycznej wspaniale zaprezentowały się uczennice Szkoły podstawowej w Zelczynie.

Filia w Zelczynie swoją działalność rozpoczyna od poniedziałku 3 lutego.  Zapraszamy do biblioteki, gdzie można wypożyczyć literaturę beletrystyczną oraz popularnonaukową dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, audiobooki dla dzieci, czytniki e-booków i gry planszowe. Umożliwiamy bezpłatny dostęp do internetu oraz atrakcyjny sprzęt rekreacyjny w świetlicy. W ciepłe dni zapraszamy również na plac zabaw oraz boisko.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

[nggallery id=18]