Pamiętasz była jesień.. - relacja - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Pamiętasz była jesień.. – relacja

26 października 2015Aktualności

W niedzielę, 25 października o godz. 15.00 w Pałacyku „Sokół” w ramach Skawińskiego Salonu Literackiego, odbył się spektakl poetycko-muzyczny pt. „Pamiętasz, była jesień…” w reżyserii Jadwigi Zacharzewskiej i w wykonaniu członków Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek” w Skawinie.


Poetycka twórczość członków Klubu „Seniorek”: Cecylii Suder, Zofii Maślanki, Zbigniewa Kargula, Zuzanny Wędzichy, Zdzisława Samborskiego i Jadwigi Zacharzewskiej przeplatana była znanymi przebojami w wykonaniu chóru w skład, którego weszli: Jan Hajto, Alicja Kosiba, Zofia Górecka, Wiesława Wątor, Wiktoria Stanek, Anna Czapkiewicz, Feliks Szczypczyk, Bogumiła Mrugacz, Stanisław Melaniuk, Marian Czapkiewicz, Maria Gaweł-Dudzińska.


Zaprezentowane dawne przeboje oraz wiersze podejmujące tematy łatwiejsze (pięknych jesiennych odcieni żółci, czerwieni i brązu) oraz trudniejsze – pełne zadumy (upływający czas, który każdego z nas dotyczy) dało efekt sentymentalnej podróży po życiu i otaczającym nas świecie. W takcie wieczoru pojawiły się także utwory pełne humoru i nadziei, bo przecież jesień życia daje jeszcze wiele możliwości spełnienia się. „Kto powiedział, że jesień jest smutna…” przytoczymy za panią Jadwigą Zacharzewską.


Podkład muzyczny pod wykonywane utwory zapewnili panowie: Feliks Szczypczyk oraz Marian Czapkiewicz.
Braw nie było końca, wieczór zakończył się bisowym występem posiadaczki mocnego głosu Bogumiły Mrugacz, która zaśpiewała „Żółty jesienny liść” z dedykacją dla swojego męża.


Organizatorami spotkania byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klub Seniora „Seniorek”.

1.1 2.1 3.1 4.1 5.1 6.1 7.1 8.1Inne wpisy: