Relacja z II Parady Postaci Literackich - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Relacja z II Parady Postaci Literackich

02 czerwca 2017Aktualności

W piękne piątkowe przedpołudnie, 2 czerwca 2017 r., na Rynku w Skawinie pojawiły się księżniczki, krasnoludki, elfy, rycerze, superbohaterowie, wróżki i inne postaci, które przybyły do naszego miasta prosto z bajek. Kreatywnie przebrane dzieci wzięły udział w II Paradzie Postaci Literackich zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie.

Główną atrakcją wydarzenia był wspólny przemarsz ulicami miasta i skandowanie haseł głoszących, że lubimy sięgać po książki, które są skarbnicą wiedzy, przygód i bohaterów.

Przed przemarszem wszystkie bajkowe postaci wzięły udział we wspólnej ruchowej zabawie rozgrzewającej i wysłuchały kilku wierszy należących do klasyki literatury dziecięcej.

Impreza miała na celu promowanie literatury i czytania wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. We wspólnej zabawie uczestniczyło blisko 350 dzieci ze skawińskich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego nr 1, Przedszkola Samorządowego nr 2, Przedszkola 3, Przedszkola nr 5 i Przedszkola nr 6 z Oddziałem Żłobkowym.Inne wpisy: