Relacja z II Zabawy czytelniczej dla szkół podstawowych - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Relacja z II Zabawy czytelniczej dla szkół podstawowych

12 maja 2017Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, jak co roku, przygotowała zabawę czytelniczą dla szkół podstawowych. 12 maja w Szkole Podstawowej w Wielkich Drogach przeprowadzone zostały zróżnicowane pod względem trudności konkurencje oparte na wybranych wierszach. Dzięki zabawie dzieci poznały siedem wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej: „Hodowałam kiedyś kurę”, „Wierszyk”, „Loteria”, „Się”, „Koledzy”, „Doświadczenie”, „Bazie”.

Uczestnicy II Zabawy czytelniczej „Hocki-klocki” podczas wszystkich zadań musieli wykazać się znajomością tekstów. Prawidłowo rozwiązane hasło w konkursowej krzyżówce stanowiło przepustkę do wykonania kolejnego zadania, podczas którego dzieci mogły przekonać się, iż jedno słowo może być podstawą do utworzenia nowych wyrazów. Kolorowe rebusy zdradzały natomiast wersy z poznanych wierszy.

Dzieci z pełnym zaangażowaniem i radością wykonywały zadania, które pokazały im, że można wykorzystywać różne formy pracy aby zaprzyjaźnić się z literaturą.

Kolejne spotkanie z Zabawami czytelniczymi już za rok!Inne wpisy: