Relacja z zabawy czytelniczej „Tańcowała igła z nitką”

08 maja 2015Aktualności

W słoneczne piątkowe przedpołudnie, 8 maja, na skawińskim Rynku odbyła się trzecia już z kolei zabawa czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie.

W zabawie udział wzięły trzyosobowe reprezentacje z: Przedszkola Samorządowego nr 1, Przedszkola Samorządowego nr 2, Przedszkola Samorządowego nr 3, Przedszkola Samorządowego nr 5, Przedszkola Samorządowego w Polance Hallera, Katolickiego Przedszkola, Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 1, Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 4,  Oddziału Przedszkolnego przy SP w Rzozowie, Oddziału Przedszkolnego przy SP w Wielkich Drogach, Oddziału Przedszkolnego przy ZSP w Krzęcinie, Oddziału Przedszkolnego przy ZPO w Kopance.

Tematem przewodnim tegorocznej zabawy była twórczość Jana Brzechwy. Wszystkie zabawy, które zostały zaprezentowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie oparte były o wybrany zestaw wierszy z zakresu poezji dziecięcej.

Uczestnicy zabaw musieli podczas wykonywania kolejnych konkurencji wykazać się spostrzegawczością, zwinnością, refleksem i znajomością wierszy. Bez względu na to, czy zadaniem było wcielenie się w rolę niezdarnego misia, czy uaktywnienie zmysłu dotyku, czy należało wytężyć sokoli wzrok i szukać pewnych szczegółów na warzywnym obrazku, dzieci rewelacyjnie radziły sobie z poszczególnymi zadaniami.

Uśmiechy na twarzach towarzyszyły dzieciom do samego końca, kiedy otrzymały w nagrodę za udział w imprezie kolorowe piłki „buźki” oraz zasponsorowane przez Lajkonik Snacks Sp. z o.o. chrupiące paluszki i precelki.

Bezpośrednio po Zabawie czytelniczej nasza filia Multicentrum zaprezentowała wspaniałe budowle wykonane z klocków K’nex oraz jedynego w Skawinie robota, który potrafi wykonać m.in. pompki.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy dzieciom i ich wychowawcom za wzięcie udziału w zabawie i już teraz zapraszamy na Zabawę czytelniczą za rok.

Zapraszamy do galerii.

[nggallery id=22]