Przejdz

Relacja ze spotkania z Martą Krajewską

18 października 2016Aktualności

O swoich opowiadaniach, powieści i pracy nad kolejnymi książkami mówiła Marta Krajewska podczas kolejnego Skawińskiego Salonu Literackiego, który odbył się 16 października.

Niedzielne spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie. Wydana w marcu powieść „Idź i czekaj mrozów” jest pierwszą częścią trylogii dotyczącej Wilczej Doliny. Bohaterką książki jest młoda Venda, która staje się Opiekunką wioski i musi chronić mieszkańców przed niebezpiecznymi potworami rodem ze słowiańskiego bestiariusza. Venda mierzy się jednak nie tylko z kreaturami zagrażającymi ludziom. Stawia także czoło własnym wątpliwościom czy samotności. Opowiedziana z niezwykłą wprawą historia wprowadza czytelnika nie tylko w interesujący świat słowiańszczyzny, ale też w skomplikowane relacje międzyludzkie.

Autorka opowiedziała uczestnikom spotkania o tym, w jaki sposób pracuje nad tekstem, jak godzi pracę zawodową z pisaniem, jak zmienia się życie pisarza i sposób pracy nad kontynuacją trylogii, kiedy do głosu dochodzą zobowiązania wobec wydawcy i czytelników. Pisarka zdradziła, że Wilcza Dolina będzie miejscem akcji nie tylko kolejnych tomów trylogii, ale także książki dla dzieci, nad którą autorka obecnie pracuje.

Rozmowie o niezwykle inspirującej pisarsko kulturze Słowian towarzyszyła prezentacja tradycyjnych strojów, krajek i degustacja domowych wypieków. Spotkanie odbyło się w ciepłej, kameralnej atmosferze. Pisarka chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania, a rozmowy o literaturze trwały jeszcze po jego zakończeniu.Inne wpisy: