Przejdz

Wrażenia po spotkaniu z Wiesławem Drabikiem

09 maja 2017Aktualności

W piątek, 5 maja, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie do Zespółu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej przyjechał znany autor książek dla dzieci – Wiesław Drabik. Spotkał się z dwiema grupami przedszkolaków (36 osób).

Autor okazał się bardzo sympatyczny i łatwo nawiązał kontakt z dziećmi. Opowiadał o początkach swojej kariery pisarskiej, który miał miejsce 22 lata temu; pokazywał, jak w drukarni powstają jego książki. Mówił o pracy ilustratora (wszystkie jego teksty są pięknie i bogato ilustrowane). Okazało się, że nie tylko pisze wiersze, ale i tłumaczy, m. in. przełożył opowieść o byczku Fernando.

Prezentował swoje książeczki, fantastycznie i z humorem nich opowiadał. Dowiedział się, że przedszkolaki wcześniej poznały niektóre jego teksty, więc przeprowadził konkurs ze znajomości treści. Czytał początek wersu a dzieciaki chórem dopowiadały zakończenie. Potem były zgadywanki, ten, kto udzielił poprawnej odpowiedzi, otrzymywał naklejkę. Właściciele największej ilości naklejek – 5 osób – otrzymało nagrodę w postaci książeczki autorstwa Wiesława Drabika. Autor pytał też dzieci o imiona i układał o nich rymowanki. Sypał wierszykami jak z rękawa.

Całe spotkanie aż iskrzyło od humoru i dowcipu. Nawet obecni dorośli świetnie się bawili i zaśmiewali do łez.

Wszyscy wyszli ze spotkania uśmiechnięci i zadowoleni, a przedszkolaki nie chciały wypuścić pisarza i na odchodnym podsuwały mu tematy do kolejnych książek. Na pamiątkę uczestnicy wręczyli Wiesławowi Drabikowi piszczącą kurę – pluszaka, bukiet tulipanów z materiału i pisemne podziękowanie.

Oby więcej takich spotkań i pisarzy!

 Inne wpisy: