Relacja ze spotkania z Michałem Ogórkiem

27 kwietnia 2013Aktualności

MO-thPiątkowe popołudnie z Michałem Ogórkiem upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze, która od początku pozwoliła uczestnikom zapomnieć o dystansie, jaki z reguły pojawia się podczas spotkania z osobą znaną i popularną.

Pierwszą część, którą poprowadziła p. Anna Cała, wypełniła rozmowa na temat dotychczasowej działalności literacko-dziennikarskiej Michała Ogórka, w tym jej początków u boku takich mistrzów pióra jak Ryszard Kapuściński czy Teresa Torańska. Pan Michał barwnie i z humorem opowiadał o swoich książkach i felietonach, opisując przy tym ciekawe spotkania z wieloma ludźmi ze świata kultury czy polityki. Na przykładach swoich książek: „Poczet królów polskich” oraz „ Kiełbasa i sznurek” (napisanej wspólnie z prof. Jerzym Bralczykiem) zdradził niektóre sekrety procesu powstawania bestselleru. Publiczność poznała również tytuł i zarys nieopublikowanej jeszcze książki gościa.

Następnie Michał Ogórek odpowiadał na pytania uczestników, okraszając swoje opowieści licznymi anegdotami, co spotykało się z żywą reakcją publiczności. Blisko dwugodzinne spotkanie pozwoliło publiczności na bliższe poznanie Michała Ogórka jako pełnego pasji zawodowej, sumiennego i obowiązkowego dziennikarza i literata oraz ciekawego świata człowieka.

Co zdecydowało o jego wyborze wykonywanego zawodu? Skąd wziął się jego satyryczny odbiór otaczającej nas rzeczywistości? Czym kieruje się przy doborze tematu felietonu? Jakie podróżnicze marzenia udało się zrealizować? Kto ostatecznie został bohaterem programu kulinarnego w którym lata temu brał udział? Te i inne sekrety Pana Michała poznała skawińska publiczność. Było warto!

W spotkaniu uczestniczyli między innymi klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie: DKK w Skawinie, DKK w Polance Hallera oraz DKK w Wielkich Drogach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

[nggallery id=8]

Spotkanie zrealizowano w ramach DKK, przy współpracy z Instytutem Książki.

instytut-ksiazki