Relacja ze spotkania z poezją Zenona Michalskiego - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Relacja ze spotkania z poezją Zenona Michalskiego

17 listopada 2014Aktualności

W niedzielę, 16 listopada o godz. 15.00, odbyło się spotkanie poetyckie w cyklu Skawińskiego Salonu Literackiego, którego głównym bohaterem był nasz wieloletni czytelnik Pan Zenon Michalski i jego zaczarowana twórczość poetycko-literackiego.
Odpowiedni nastrój i oprawę zapewnił piękny akompaniament na fortepianie w wykonaniu Andrzeja Panasiuka.
Autor wraz z zaproszoną aktorką teatru amatorskiego „Maska”, panią Joanną Gądek interpretowali na przemian utwory poetyckie oraz fragmenty baśniowej prozy, które były przeplatane odpowiednio dobraną i pięknie wykonaną muzyką na fortepian.

Kameralna widownia wiernych miłośników kolejnych odsłon naszego salonu była w pełni usatysfakcjonowana tak cudownie spędzonym popołudniem.

Pan Michalski dzięki swojej twórczości przeniósł nas w świat dzieciństwa i fantazji. Przypomniał nam, że w każdym z nas bez względu na wiek, drzemie coś z dziecka.
Autor to człowiek niezwykle pogodny, skromny, życzliwy, kochający życie i ludzi, dlatego jego twórczość jest zrozumiała i bliska każdemu, ofiarując nam chwile wzruszeń. Bardzo miłym akcentem na zakończenie spotkania była możliwość otrzymania w prezencie wraz z autografem tomiku twórczości Pana Zenona Michalskiego.