Przejdz

Relacja ze spotkania z poezją

20 października 2014Aktualności

19 października 2014 r. o godz. 15.00 rozpoczęło się kolejne spotkanie z cyklu Skawiński Salon Literacki, którego gościem był p. Wiesław Czubaj. Poeta, który sam siebie nie uważa za poetę lecz twórcę „wierszyków”, ma na swoim koncie wydane trzy tomiki poezji.
Podczas spotkania pan Wiesław zaprezentował uczestnikom spotkania „Otworzyć furtkę”. Wg autora wierszy tytuł oznacza przedstawienie osobistych przeżyć i spostrzeżeń od przeszłości poprzez teraźniejszość, aż do przyszłości.
Poezję przepięknie zaprezentowała pani Joanna Gądek przy akompaniamencie muzycznym pana Andrzeja Panasiuka.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, a swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz pan Paweł Kolasa.
Oprócz zaprzyjaźnionych osób (p.p. Ewy Byrskiej, Kazimiery Skałuby, Bronisława Biesia, Stanisława Grodeckiego i Zenona Michalskiego) w popołudniową niedzielę zebrała się grupka miłośników poezji zawsze chętnie uczestnicząca w kolejnych odsłonach naszego Salonu.
W kameralnej i przesympatycznej atmosferze wszyscy uczestnicy tego spotkania spędzili niezapomniane chwile obcując z poezją i muzyką pozwalającą oderwać się choć na chwilę od szarej rzeczywistości.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pani Elżbiecie Gutierrez, dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Skawinie, za wypożyczenie elektronicznego pianina oraz Panu Czesławowi Gąsiorowskiemu, dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Skawinie, za udostępnienie sali na spotkanie.

IMG_1562małe IMG_1560małe IMG_1530małe IMG_1526małeInne wpisy: