Renata Piątkowska w Woli Radziszowskiej – relacja

21 kwietnia 2016Aktualności

W środowe przedpołudnie w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej panowała atmosfera oczekiwania. Około godz. 10.00 rozpoczęło się spotkanie autorskie z Paniami: pisarką Renatą Piątkowską oraz lektorką Malwiną Kożurno. Panie przyjechały na zaproszenie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości, w której opisuje codzienne sytuacje. Jej bohaterowie to dzieci mające poczucie humoru i szalone pomysły.
Przy cudownej interpretacji „Daleko jeszcze?” przedszkolaki osobiście wzięły czynny udział w opowiadaniu. Autorka pokazała swoim słuchaczom również jak wygląda droga książki od pisarza, poprzez wydawcę, edytora i ilustratora aż do księgarni bądź biblioteki. Sprawdziła także, co robią małe paluszki naszych milusińskich podczas pobytu w przedszkolu (rysują, myją się, układają klocki), a to wszystko w oparciu o książkę „Paluszki czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą”.
Autorka jest miłośniczką zwierząt. W książkach znajdziemy opowiadania o kotach, psach, koniach i wielu innych zwierzakach. Na dzisiejszym spotkaniu przybliżyła nam historię Wierusi, która pomagała żołnierzom na statku w trakcie wojny.
Oczywiście nie zabrakło też autografów na licznie zakupionych książkach.

Spotkanie odbyło się w ramach DKK i zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki.

DKK logo ik_2012_logo_srednie