Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

12 maja 2014Aktualności

W piątek 16 maja odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem, autorem zabawnych opowiadań o kaczuszce Katastrofie, muszce Bzyk-Bzyk, psie imieniem Pypeć i oczywiście Panu Kuleczce. Napisał również, takie opowiadania jak: „Wesoły Ryjek”, „Wesoły Ryjek powraca”, „Entliczek-pentliczek”, „Dwa serca anioła”, „Marta i ufoludek”. Gość jest także współautorem podręczników czy porad dla rodziców i młodzieży.

Za swoją twórczość otrzymał m.in. wyróżnienie w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych Książka Jesieni 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2004, nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2004, nominację do nagrody BESTSELLERek 2004, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2005, Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej 2008, nominację do nagrody BESTSELLERek 2008, nagrodę Best European Schoolbook Award 2009, nominację do nagrody literackiej Zielona Gąska 2009, nominację w plebiscycie TVP Kultura „Gwarancje Kultury” 2010, główne nagrody w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2010 i 2011, Pióro Fredry 2011, nagrodę Guliwer w krainie Liliputów 2013.

Wojciech Widłak przyjeżdża na zaproszenie działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym roku zaprasza gościa DKK dla dzieci z filii bibliotecznej w Krzęcinie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej w Krzęcinie.

Spotkanie realizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowany ze środków Instytutu Książki.

Dyskusyjny Klub Książki  NPRCzik_2012_logo_srednie

plakat-widłak mały-jpg