Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

17 kwietnia 2018Aktualności

Po krótkiej zimowej przerwie Dyskusyjny Klub Książki  wrócił do swoich spotkań. Tym razem Klubowiczki omawiały książkę „Samotność Portugalczyka” Izy Klementowskiej. To zbiór reportaży o Portugalii, ale nie tej z folderów turystycznych, gdzie zachwycamy się pięknem wybrzeży czy niezliczoną ilością zabytków. To historia państwa, które było potężnym imperium. To również losy zwykłych obywateli pod rządami Antonio de Oliveiry Salazara.  Autorka pokazuje mechanizmy władzy, przemoc, a nawet zbrodnie, a także bunt mieszkańców. Piękna, wzruszająca, ale dająca nadzieję na lepsze jutro.

Kolejne spotkanie wkrótce i pozostaniemy w klimacie Portugalii. Naszą lekturą będzie „Wszystkie imiona” Jose Saramago.