Spotkanie z autorką "Latte" - relacja - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Spotkanie z autorką „Latte” – relacja

23 listopada 2015Aktualności

W niedzielne popołudnie 22 listopada w Pałacyku „Sokół” odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Sylwią Janik w ramach Skawińskiego Salonu Literackiego.
Sylwia Janik jest autorką powieści obyczajowo-kryminalnej pt. „Latte”, mimo że sama sklasyfikowałaby ją bardziej jako romans z wątkiem kryminalnym.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i przebiegało na zasadzie dialogu między prowadzącą Krystyną Droździewicz a zaproszonym gościem.
Przede wszystkim autorka opowiedziała skąd pomysł na jej książkę, a wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się, że inspirują ją tacy autorzy jak Harlan Coben, James Patterson oraz Dean Koontz. Mogliśmy również poznać pewne ciekawostki z życia prywatnego pisarki. Między innymi dowiedzieliśmy się, iż jej drugą pasją zaraz po pisaniu jest ogrodnictwo, a także piłka nożna z Realem Madryt na czele, któremu całym sercem kibicuje. Nasz gość zdradził także, iż jest w trakcie pisania kolejnej powieści, tym razem czysto kryminalnej. Niestety więcej szczegółów na ten temat Sylwia Janik wolała nie zdradzać. Spotkanie zakończyło się degustacją tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Cukiernię Zając. Po spotkaniu była możliwość nabycia książki „Latte” oraz zdobycia autografu autorki.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie w ramach Skawińskiego Salonu Literackiego.