Przejdz

„Sroczka kaszkę warzyła” – relacja z V Zabawy czytelniczej

10 maja 2017Aktualności

V zabawa czytelnicza „Sroczka kaszkę warzyła” zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie już za nami!

10 maja, 3-osobowe reprezentacje przedszkoli – Przedszkola Samorządowego nr 1 w Skawinie, Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie, Przedszkola Samorządowego nr 5 w Skawinie, Przedszkola Samorządowego nr 6 z Oddziałem Żłobkowym w Skawinie, Katolickiego Przedszkola im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skawinie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Pozowicach, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zelczynie, Przedszkola Samorządowego w Radziszowie, Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół Publicznych w Radziszowie, Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim, Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance, Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej dzielnie stawały do kolejnych konkurencji. Zadania opracowane zostały na podstawie wierszy dla dzieci Natalii Usenko.

Dzieci musiały wykazać się znajomością wybranych utworów. Niezbędna okazała się spostrzegawczość i cierpliwość uczestników zabaw. Dzieci doskonale wiedziały, że na obiad króla składały się aż 24 dania, a wśród nich były smażone róże i Szkot po żabsku. Konkurencja polegająca na odnalezieniu dziesięciu różnic pomiędzy dwoma obrazkami była dużym wyzwaniem dla niejednej drużyny. Jednak okazało się, że wspólnymi siłami można pokonać wszystkie trudności 🙂

Impreza wzbudziła wiele pozytywnych emocji u dzieci. Pokazała również, że przy literaturze i z literaturą można się bardzo dobrze bawić.

Na zakończenie imprezy przedszkolaki otrzymały słone przekąski zasponsorowane przez Lajkonik Snacks Sp. z o.o. oraz roześmiane piłki.Inne wpisy: