Teatr od podszewki - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Teatr od podszewki

28 października 2013Aktualności

Z początkiem października organizatorzy, prowadzący warsztaty oraz 30-osobowa grupa uczestników projektu „Kurtyna w górę” pod przewodnictwem Bartłomieja Oskarbskiego zwiedzili Teatr Słowackiego. W barwnej i interesującej postaci została zaprezentowana historia powstania teatru. Posypały się także nazwiska osób związanych z teatrem.
Również w Teatrze Słowackiego seniorzy uczestniczyli w pierwszym z 4 spektakli zaplanowanych w projekcie. Przedstawieniem teatralnym był „Karnawał czyli pierwsza żona Adama” Sławomira Mrożka.


W ramach projektu realizowane są również warsztaty:
teatralne, które odbywają się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, pod okiem Pań: Anny Klimczyk, Anny Kudeli i Agnieszki Zybek;

informatyczne, które mają miejsce w filii MBP w Skawinie – Multicentrum i prowadzone są przez Magdalenę Stec, Annę Szatko i Magdalenę Włodarską. Owocem tych zajęć będą trzy prezentacje multimedialne relacjonujące uczestnictwo w projekcie.


Projekt realizowany jest przez Skawińskie Centrum Wolontariatu, przy współudziale partnerów: Towarzystwa Przyjaciół Skawiny oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie. Finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.Inne wpisy: