Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2013 r.

04 maja 2013Aktualności, Konkursy

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” to hasło obchodzonego w dniach 8-15 maja 2013 r. Tygodnia Bibliotek. W tym czasie poprzez naszą ofertę pragniemy zachęcić do sięgania po książkę oraz odwiedzenia biblioteki głównej i naszych filii. Oferta biblioteki w trakcie Tygodnia Bibliotek skierowana jest zarówno do najmłodszych jak i dojrzałych odbiorców.

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, z tego względu poprzez konkursy plastyczny oraz czytelniczy przybliżamy dzieciom poezję znanego i lubianego poety. Na finał konkursu „Julian Tuwim dzieciom” zapraszamy już pierwszego dnia. Spośród prac, które wpłynęły do biblioteki zostaną wybrane rysunki najciekawsze i wykonane samodzielnie przez przedszkolaka. Wszystkie prace zostaną w tym dniu wyeksponowane dla publiczności.
Do konkursu czytelniczego zgłosiło się aż 10 drużyn z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych, które wezmą udział w konkurencjach opartych o teksty Juliana Tuwima. Impreza w miarę łaskawości aury odbędzie się na skawińskim Rynku.

Książeczki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai staną się natomiast ciekawą i zaskakującą lekturą na porankach z książką. Zaproponujemy również zagadki i wspólną zabawę z elementami detektywistycznymi. Zbędne nakrętki, butelki, pudełka, reklamówki okażą się niezastąpione podczas warsztatów plastycznych skierowanych do najmłodszych. Podczas tych zajęć powstaną niepowtarzalne przedmioty.

Oferta edukacyjna obejmuje zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz zajęcia dotyczące zagadnień związanych z ekonomią i bankowością dla osób w wieku 50+. Na zajęcia edukacyjne zapraszamy osoby indywidualne, które prosimy o wcześniejsze zadeklarowanie uczestnictwa w zajęciach. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w kursie „O finansach… w bibliotece” wiąże się z akceptacją udziału w 5 spotkaniach obejmujących najistotniejsze i ważne zagadnienia wprowadzające i porządkujące wiedzę z zakresu ekonomii i bankowości praktycznej.

Dla młodzieży gimnazjalnej oraz szkół średnich proponujemy pochwalenie się swoimi umiejętnościami literackimi. Prosimy o napisanie recenzji ostatnio przeczytanej książki (maksymalnie 2 strony A4). Spośród dostarczonych recenzji zostaną wybrane 3, które nagrodzimy wydawnictwami książkowymi oraz umieszczeniem pracy na naszej stronie internetowej. Recenzje prosimy podpisać, podając numer telefonu oraz adres zamieszkania i przesłać drogą elektroniczną na adres biblioteki () do dnia 15 maja br.

Nasze filie poprzez zajęcia edukacyjne, literackie, konkursy plastyczne oraz wystawy również aktywnie włączają się w tegoroczny Tydzień Bibliotek.

Ponadto zapraszamy do skorzystania z bogatego księgozbioru, bezpłatnego internetu oraz stałej oferty zajęć edukacyjnych.

Plakat1