Tydzień z Internetem - relacja - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Tydzień z Internetem – relacja

23 marca 2016Aktualności

W dniach 14-20 marca 2016 r. nasza biblioteka aktywnie włączyła się w europejską akcję „Tydzień z Internetem”, która popularyzuje Internet i jego możliwości.

W ramach tej akcji zorganizowaliśmy warsztaty o dwóch tematach przewodnich: świadomym korzystaniu z Internetu oraz bezpiecznych zakupach w sieci. Warsztaty skierowane były do osób dorosłych, które planują rozpoczęcie dokonywania zakupów w sieci. Można było dowiedzieć się gdzie w Internecie można kupić poszukiwany produkt, jakie dane są niezbędne do zrealizowania zamówienia, czy można sprawdzić wiarygodność sklepów internetowych, jak bezpiecznie płacić za zakupy i jakie są podstawowe prawa konsumenta robiącego zakupy w Internecie. Warsztaty okazały się bardzo przydatne ze względu na możliwość praktycznego ich wykorzystania.

A dla wszystkich osób nie uczestniczących w naszych warsztatach, ale zainteresowanych tematem e-zakupów na Facebooku biblioteki umożliwiliśmy dostęp do platformy z quizem dla świadomego e-konsumenta, przygotowanym specjalnie na tę okazję.

W „Tygodniu z Internetem” w ramach świadomego korzystania z Internetu odbyły się również zajęcia dla grup zorganizowanych, jedne tradycyjnie na laptopach, a drugie na tabletach. Uczestnicy zajęć zapoznawali się z pakietem możliwości jakie daje poczta elektroniczna.

Łącznie w zajęciach udział wzięło 19 osób.
Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego dziękujemy za materiały edukacyjno-promocyjne poświęcone zagadnieniom związanym z Internetem.Inne wpisy: