„W najciemniejszym kącie” Elizabeth Heynes - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

„W najciemniejszym kącie” Elizabeth Heynes

02 marca 2015Książka miesiąca

Ten wspaniały debiut angielskiej autorki to bestseller sprzedany do ponad 30 krajów świata, uznany za jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych ostatnich lat. Mimo, iż trup nie ścieli się gęsto, jest to książka przeznaczona dla osób, które nie boją się bać.

Akcja tej niesamowitej powieści jest prowadzona równocześnie na dwóch torach, w dwóch różnych przedziałach czasowych, przed i po tragicznych wydarzeniach.
Trzydziestoparoletnia, bardzo atrakcyjna i seksowna singielka Catherine Bailey, korzysta z życia pełnymi garściami bez większych zahamowań.
Prowadząc tak ryzykowny i swobodny styl życia towarzyskiego było kwestią czasu, że któraś z kolejnych, przygodnych znajomości z nocnych klubów zakończy się traumatycznymi przeżyciami z pogranicza życia i śmierci. Kim jest Suart? A kim Lee? Jaką rolę odegrali ci dwaj młodzi, zabójczo przystojni mężczyźni w życiu Cathy Bailey.
Nasza bohaterka lubi ostry, czasami zbyt ostry seks z przygodnie poznanymi mężczyznami, który jest dla niej bardzo podniecający. Gdy pewnego razu trafi na obsesyjnego partnera o „dwóch twarzach” zabójcza namiętność doprowadzi do prawdziwej tragedii po której nie będzie mogła się podnieść psychicznie, i nawet dwukrotny pobyt w szpitalu psychiatrycznym na oddziale zamkniętym nie przyniesie ulgi i nie umożliwi powrotu do całkowitej normalności. Koszmary, ataki paniki, nerwica natręctw, zespół stresu pourazowego oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne staną się codziennością dla tej młodej kobiety.
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się jak bohaterka sobie radzi w takiej sytuacji, zapraszam do przeczytania książki trzymającej w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Poleca Urszula Włodarczyk, Miejska Biblioteka Publiczna w SkawinieInne wpisy: