Przejdz

Wielka parada rowerowa: 17 września, godz. 16.00

12 września 2016Aktualności

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które odbędą się 17 września o 16:00, na Rynku w Skawinie. Wydarzenie rozpocznie parada rowerowa ulicami miasta, a następnie uczestnicy przystąpią do konkursów z nagrodami.
Przypomnijmy: w dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To komunikacyjne święto, będące inicjatywą Komisji Europejskiej, ma na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń komunikacyjnych i wybrania alternatywnych dla samochodu środków podróżowania. Tegoroczne hasło to „Smart mobility. Strong economy”, czyli „Inteligentny transport. Silna gospodarka”.
Kampania ma na celu pokazanie korzyści płynących ze zrównoważonego transportu, takich jak: przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej, rozwój nowych technologii, zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów, ograniczenie niskiej emisji, oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia.

Zwieńczeniem wydarzenia organizowanego w Skawinie jest prezentacja podworca miejskiego – tzw. woonerf, gdzie na uczestników będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji, w tym konkursy przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie.

 

plakat-etzt-1

 

 Inne wpisy: