Przejdz

Wrzuć nakrętkę:)

17 września 2014Aktualności

Bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji zbierania plastikowych zakrętek zorganizowanej przez Stowarzyszenie Budujemy Nadzieję. Tym razem fundusze zebrane ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na organizację akcji Anioł w Krakowie.

Głównym celem akcji „Anioł w Krakowie” jest budowanie nadziei na lepsze jutro poprzez niesienie pomocy dzieciom z domów dziecka i ubogich, wieloproblemowych rodzin. Każda z comiesięcznych akcji, to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Podopieczni zabierani są na wycieczki czy do kina, wspólnie spędzając czas podczas zabawy. Każdy z podopiecznych ma swojego Anioła – wolontariusza, który opiekuje się nim, rozmawia, a przede wszystkim poświęca mu swoją uwagę.  Dzięki akcji umożliwia się dzieciom spełnianie marzeń, rozwijanie pasji, talentów i kreatywności. Pomaga się w rozwiązywaniu problemów a także w zdobyciu odpowiedniego wykształcenia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie włączyła się w akcję zbierania nakrętek poprzez organizację punktów zbiórek w bibliotece głównej przy ul. A. Mickiewicza 26 oraz filii MultiCentrum przy ul J. Popiełuszki 8 oraz filii w Zelczynie.Inne wpisy: