Wszystkie dzieci nasze są... - Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Przejdz

Wszystkie dzieci nasze są…

30 grudnia 2013Aktualności

Wystawa fotograficzna Wszystkie dzieci nasze są… jest efektem pracy wolontaryjnej Anny Marii Piwowarskiej, bibliotekarki filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie (Filia w Radziszowie). W trakcie swojego urlopu wyjechała na misje do Tanzanii, do Kiabakari.

Tanzania to państwo we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Kiabakari zaś to miejscowość w pobliżu Musomy (40 km, nad Jeziorem Wiktorii) i 50 km od bramy wjazdowej do Parku Narodowego Serengeti.


Przez miesiąc pani Anna, wolontariuszka Fundacji Kiabakari, uczyła dzieci w przedszkolu oraz szkole podstawowej, organizowała zakończenie roku szkolnego, a także przygotowywała podwaliny pod przyszłą bibliotekę.

Wystawa fotograficzna przedstawia dzieci w różnych momentach ich nauki, zarówno podczas zajęć szkolnych, otwarcia nowej części przedszkola oraz zakończenia roku szkolnego. Jedna z plansz prezentuje prace plastyczne wykonane przez uczniów Reception Class (równoznaczna z naszą „zerówką”).


Wystawę można będzie zobaczyć od 30 grudnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r. w naszej filii MultiCentrum, ul. Jerzego Popiełuszki 8. Po tym terminie wystawa zostanie przeniesiona do biblioteki w Radziszowie. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.


Projekt finansowany był przez Unię Europejską oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej w 2013 roku. Treść projektu jest wyłączną odpowiedzialnością autora i w żadnym wypadku nie odzwierciedla stanowiska Unii Europejskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 Inne wpisy: