Przejdz

„Wystawa rysunku i malarstwa”

05 marca 2015Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie serdecznie zaprasza w piątek, 20 marca, o godz. 18.15 do filii MultiCentrum na wernisaż prac plastycznych pt. „Wystawa rysunku i malarstwa”, na którym zaprezentują swoje prace Panie Barbara Bakalarska i Kamilla Porczak-Martyniuk.

Barbara Bakalarska pochodzi z Warszawy. Jest absolwentką wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom uzyskała w pracowni miedziorytu prof. Stanisława Wejmana w 1995 roku. Uprawia malarstwo, rysunek oraz ilustrację. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Na wystawie prezentuje obrazy olejne oraz rysunki ołówkiem, które powstały latach 2005-2015. Są zapisem czasami bardzo osobistych spostrzeżeń. Każdy może w nich odnaleźć własne rozterki, upadki, ale także nadzieje.
„Rozczytywanie przeze mnie codzienności nie narzuca odbiorcy jednoznacznej interpretacji moich prac. Zdaje się sugerować tylko, że pochylenie się nad bardzo prozaicznym, codziennym, jednostkowym problemem odsłania prawdę o kondycji ludzkiej w ogóle” – mówi P. Barbara Bakalarska.

Prace autorstwa Barbary Bakalarskiej wystawiane były m.in.:
2015 ,,Opowieści starego Antonio" – prezentacja ilustracji do bajek
autorstwa subkomendante Markosa – Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice
2012 indywidualna wystawa malarstwa i rysunku "Zdarzenia" w Katowicach
2011 "Osobowości niedoskonałe" – indywidualna wystawa malarstwa w
Podgórskiej Bibliotece Publicznej (filia nr 17)
2010 indywidualna wystawa rysunku i ilustracji w Kawiarni Naukowej w
Krakowie
2002 udział w zbiorowej wystawie malarstwa w Galerii Kogen-Illust-Kan
Yatsugatake w Tokio

Kamilla Porczak – Martyniuk mieszka i pracuje w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek i ilustracje. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Grafiki. W latach od 1998 do dnia dzisiejszego współpracuje z galeriami, osobami prywatnymi,wydawnictwami, studiami fotograficznymi i architektami wnętrz.

Na wystawie prezentuje rysunki czarno-białe, pastele (suche) oraz tempery wykonane w latach 2005-2015. Tematyka prac to zatrzymane kadry z życia zwykłego człowieka (scenki rodzajowe z mostów, parków, miast), któremu często towarzyszą zwierzęta. Pokazuje zachwyt nad życiem i nieuchronnością przemijania, tęsknotę za naturą i folklorem.

Wybrane wystawy:
2011 – wystawa międzynarodowa "Scarpetta d'Oro" – Riviera del Brenta (VE) Włochy
1998 – wystawa Absolwentów ASP w Krakowie – Myślenice
1995 – wystawa międzynarodowa – Seget, Wegry
1995 – wystawa poplenerowa – Czongrad, Węgry
1985 – wystawa rodzinna BWA Białystok


„Wystawa rysunku i malarstwa” będzie eksponowana do dnia 22 maja 2015 r. w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie – MultiCentrum, ul. J. Popiełuszki 8, I piętro.

Wystawa rusynku i malarstwa2.1



Inne wpisy: