Zaczytani ze Szkołą Podstawową nr 1

03 lutego 2014Aktualności

Również 31 stycznia 2014 r. dyrektor biblioteki Michał Grzeszczuk oraz z-ca dyrektora i koordynatorka akcji „Zaczytani” Anna Szatko wzięli udział w uroczystej gali zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie podsumowującej, rozpoczętą jeszcze w grudniu 2013 r. , współpracę pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 a Miejską Biblioteką Publiczną dotyczącą zbiórki książek używanych bądź nowych dla dzieci i młodzieży przebywających w placówkach medycznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”.

Do dwumiesięcznej szkolnej zbiórki dołączyły także Przedszkole Samorządowe nr 2 w Skawinie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Krakowa. Łącznie udało się zebrać ponad 1000 książek, które zostaną przekazane za pośrednictwem fundacji do szpitali. Gratulujemy!

W trakcie gali uczniowie klas II i III (integracyjnych) poprzez spotkanie z kanonem dziecięcej literatury zachęcały do czytania książek i przekonywały, że warto czytać.

Serdecznie dziękujemy za sympatyczne przyjęcie, miłą i efektywną współpracę.